Wiszący kosz wiklinowy to obiekt, który niewątpliwie przyda się w każdym ogrodzie. Ze względu na jego liczne zalety można wręcz powiedzieć, że jest to niezbędny element działki. Dzięki wiszącemu koszowi wiklinowemu da się znakomicie zrelaksować i odprężyć. Żadne inne rozwiązanie nie przyniesie tak dużej ulgi po dniu wypełnionym obowiązkami.

Kiedy decydujemy się na to, żeby zamontować w ogrodzie wiszący kosz wiklinowy, stajemy jednak przez dość zasadniczym pytaniem. W jaki sposób zainstalować ten obiekt? Nie jest to taka zupełnie oczywista kwestia, bowiem wiklinowe kosze da się mocować na bardzo różne sposoby. Między jakimi opcjami można wybierać? Oto kilka najczęstszych przykładów.

Dla każdego coś stosownego

Jak sama nazwa wskazuje, wiszący kosz wiklinowy musi być zawieszony na czymś, co jest położone wyżej od niego. Rolę tę mogą pełnić różne obiekty. Jednym z najoczywistszych wyborów jest mocna gałąź jakiegoś drzewa. Takie rozwiązanie jest naturalne, skoro wiklinowe kosze instaluje się w ogrodach. Tym bardziej z uwagi na to, że materiał, z jakiego wykonuje się kosze, świetnie komponuje się z korą i porastającą drzewa roślinnością.

Co, jednak jeżeli w naszym ogrodzie nie rosną wystarczająco wysokie drzewa bądź nie ma ich w ogóle (na przykład ze względu na to, że ogród jest dopiero co założony)? Nie jest to oczywiście sytuacja bez wyjścia. Kosz wiklinowy może bowiem zawisnąć również pod stropem altanki. Rozwiązanie to ma dodatkowe plusy. Dzięki niemu można odpoczywać na wiklinowym koszu nawet wtedy, jeżeli pogoda nie jest w pełni doskonała, na przykład kiedy siąpi lekki deszcz. Ciekawą opcją jest też zamontowanie wiklinowego kosza pod zadaszeniem na tarasie bądź na patio. To rozwiązanie jest dobre dla osób, które chcą mieć zapewnione jednocześnie świeże powietrze i bliskie sąsiedztwo domu.

Jak widać, możliwości instalowania wiszących koszy ogrodowych jest całkiem sporo. Dzięki temu można w jak największym stopniu dostosować określone rozwiązanie do swoich upodobań. Ponadto warto zwrócić uwagę na wiszące fotele wiklinowe i drewniane, które także posiadamy w naszej ofercie.