Właściciele ogrodów z nadejściem wiosny muszą o nie zadbać. Po przygotowaniu trawnika i posprzątaniu ogrodu przychodzi czas na meble, które są niezbędnym elementem odpoczynku czy rodzinnego grillowania. Wybór mebli ogrodowych jest niemal tak samo trudny, jak wybór mebli do mieszkania. Powinny być nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również odporne na działanie warunków atmosferycznych czy łatwe w przechowywaniu (niektóre meble się składają, inne nie). Jakie meble najlepiej kupić do ogrodu i z czego powinny być wykonane?

Stół i ławki, czyli niezbędne meble w każdym ogrodzie 

Przydomowy ogród kojarzy się każdemu przede wszystkim z rodzinnym biesiadowaniem. Właśnie dlatego najważniejszymi meblami ogrodowymi, które powinny się tam znaleźć, są krzesła i stół. Wybór modeli składanych albo stałych powinien być uzależniony od możliwości przechowywania i preferencji. Jednak oprócz tego niezwykle ważną kwestią jest, z jakiego tworzywa są wykonane meble i krzesła. Dużą popularnością cieszą się zarówno meble wykonane w całości z drewna, jak i takie, które łączą drewno z żeliwem czy innym materiałem.

Ważne jest również, aby każdy element zestawu mebli ogrodowych był pokryty impregnatem chroniącym drewno, ponieważ jest ono narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna są wyprodukowane stoły czy krzesła ogrodowe. Dobrze sprawdzi się na przykład suszony świerk, który wyróżnia się wysoką trwałością oraz zapewnia optymalne warunki użytkowania na zewnątrz.

A może hamak albo fotel wiszący? 

Wybierając meble do ogrodu, warto zadbać o to, aby zapewnić sobie miejsce do relaksu. Stół i ławki to idealne miejsce do rodzinnych spotkań, natomiast hamak świetnie się sprawdzi podczas spokojnego odpoczynku z książką czy kawą. Kupując hamak ogrodowy, warto zwrócić uwagę na to, aby jego stelaż był wykonany z impregnowanego drewna. Ciekawym zamiennikiem hamaku jest fotel wiszący.

Taki mebel jest nie tylko niezwykle komfortowy do siedzenia, ale również ma niebanalny wygląd, co sprawia, że ogród wygląda bardzo ciekawie. W tym przypadku również należy zwrócić uwagę na to, aby fotel był zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Poduchy natomiast powinny być wykonane z poliestru  albo z bawełny.