Właściciele ogrodów starają się zadbać o tę przestrzeń w taki sposób, aby była estetyczna, a przy tym funkcjonalna. Po wysiewie trawy czy zasadzeniu innych roślin przychodzi czas na dobór mebli ogrodowych, które przydadzą się podczas rodzinnego biesiadowania czy popołudniowego wypoczynku. Jednym z produktów, które cieszą się dużą popularnością, są wiszące fotele drewniane, które nie tylko wyglądają efektownie, ale również są bardzo wygodne. Problem pojawia się wraz z nadejściem zimy. Jak o nie zadbać w tym okresie i jak można je wówczas zabezpieczyć?

Jak zabezpieczyć drewniane fotele wiszące przed zimnem? 

Drewniane fotele wiszące to obok hamaków jedne z chętniej wybieranych mebli ogrodowych z uwagi na wygodę i ciekawy wygląd. Warto jednak pamiętać, że mróz i wilgoć, które są nieodłącznym elementem każdej zimy, im nie sprzyjają. Właśnie dlatego należy zadbać przede wszystkim o to, aby drewno nie było narażone na ich działanie. W tym celu najpierw należy je dokładnie wyczyścić. Najlepiej się do tego nadadzą preparaty dedykowane do czyszczenia drewna. Oprócz tego konieczne może okazać się też dokręcenie ślub oraz zaoliwienie zawiasów. Chcąc, aby fotele wiszące posłużyły jak najdłużej, warto również zastosować impregnat do drewna albo poświęcić trochę czasu na lakierowanie. Jeżeli natomiast chodzi o elementy z technorattanu, wystarczy je wyczyścić przy pomocy natrysku z węża ogrodowego, a w przypadku trudniejszych zabrudzeń użyć wody z dodatkiem mydła.

Gdzie przechowywać fotele wiszące w okresie zimowym? 

Mimo tego, że większość foteli wiszących jest produkowanych z technorattanu, który wyróżnia się odpornością na warunki atmosferyczne, to wymagają odpowiedniej ochrony. Właśnie dlatego najlepiej zdecydować się na schowanie ich na okres zimy. Po wyczyszczeniu i zaimpregnowaniu poszczególnych elementów fotela warto je odpowiednio zabezpieczyć, na przykład za pomocą pokrowca. Następnie można je przenieść w bezpieczne miejsce, które powinno być suche, chłodne i przewiewne. Może to być na przykład garaż.