Przydomowy ogród to idealne miejsce do rodzinnego biesiadowania oraz odpoczynku w ciepłe, letnie dni i wieczory. Bardzo ważne jest, aby ta przestrzeń była estetyczna, aby można było w niej komfortowo spędzać czas. Właśnie dlatego właściciele ogrodów regularnie koszą trawnik i pielęgnują rośliny. Oprócz tego ważny jest też dobór mebli wypoczynkowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest kupno wiszących foteli drewnianych. W jakich ogrodach najlepiej się sprawdzą?

Lepiej wybrać fotel podwieszany na suficie czy wiszący na stelażu? 

Wybierając meble ogrodowe, wiele osób oprócz tradycyjnego stołu czy ławek rozważa również kupno hamaków, czy drewnianych foteli wiszących. Dzięki nim można naprawdę komfortowo wypocząć w przydomowej przestrzeni. Jednak z uwagi na to, że fotele podwieszane na suficie wymagają odpowiednich warunków montażu, nie sprawdzą się w każdym ogrodzie. Najlepiej w nie zainwestować, mając altanę, w której będzie możliwość zaczepiania ich.

Czasami jednak zdarza się tak, że jest za mała, aby można było tam zamontować wiszący fotel. W takich przypadkach lepiej wybrać fotel wiszący na stelażu. Dzięki takiej konstrukcji mebla można go postawić zarówno w altanie, jak i na trawie czy kostce brukowej, która często jest położona, aby ustawiać na niej meble ogrodowe. Co więcej, taki fotel jest mobilny, więc w razie potrzeby można go zabrać również na taras albo balkon czy do domu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając fotel wiszący do ogrodu? 

Z uwagi na różne możliwości montażu wiszący fotel drewniany pasuje właściwie do każdego ogrodu. Niezwykle ważne jest, aby był odporny na warunki atmosferyczne, ponieważ może się zdarzyć tak, że będzie musiał przetrwać wiatr, deszcz czy wahania temperatur. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzą się fotele drewniane.

Nie tylko są trwałe, ale również wyglądają elegancko i prestiżowo, a do tego świetnie się prezentują na tle kwiatów i roślin. Należy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio o nie dbać. Oprócz tego konieczne jest chowanie ich w bezpieczne i suche miejsce na zimę. Dzięki temu wiszący fotel drewniany posłuży przez długie lata, cały czas przepięknie się prezentując.